Preskakovanje zaprek je del skupine angleških jahalnih konjeniških prireditev, ki vključuje tudi preizkušnje , lovce in jahanje . Tečaji skakanja so pogosto vidni na konjskih razstavah po vsem svetu, vključno z olimpijskimi igrami . Včasih so predstave omejene izključno na skakalce. Včasih so tečaji skakalcev na voljo v povezavi z drugimi dogodki v angleškem slogu. Včasih je skakanje samo en del zelo velikega tekmovanja vseh pasem, ki vključuje zelo širok izbor disciplin. Razrede skakanja lahko vodijo različne nacionalne organizacije za sankcioniranje konjskih razstav, kot je Konjeniška zveza Združenih držav Amerike aliBritanska skakalna zveza . Mednarodna tekmovanja potekajo po pravilih Mednarodne zveze za konjeniški šport .
Preskakovanje ovir je razmeroma nov konjeniški šport. Do zakonov o zaprtju , ki so začeli veljati v Angliji v 18. stoletju, ni bilo potrebe, da bi konji redno preskakovali ograje, toda s tem aktom parlamenta so prišli novi izzivi za tiste, ki so sledili lovcem lisic. Zakoni o zaprtju so prinesli ograje in meje v številne dele države, saj je bila skupna točka razpršena med ločenimi lastniki. To je pomenilo, da so tisti, ki so se želeli ukvarjati s svojim športom, zdaj potrebovali konje, ki so bili sposobni preskočiti te ovire.
Od takrat so se pravila razvila, saj imajo različne nacionalne zveze različne razrede in pravila. [2] Mednarodno vodilno telo za večino velikih tekmovanj v skakanju ovir je Fédération Équestre Internationale (FEI). [3] Dve najpogostejši vrsti kazni sta skokovite kazni in časovne kazni.
